ЄС надасть додаткові €100 млн для глобальної ініціативи з доступності вакцини 

Четвер, 12 листопада 2020, 18:20

Європейський союз виділить додаткові 100 млн євро у формі грантів для  COVAX - глобальної ініціативи з доступності вакцини від коронавірусу. 

Про це йдеться в офіційному повідомленні Єврокомісії, пише "Європейська правда".

Це додаткова сума до 400 млн євро, виділених раніше у формі гарантій. За обсягом свого внеску - 500 млн євро - ЄС є одним із найбільших донорів. 

Читайте також
Єврокомісія уклала контракт на купівлю мільйонів доз вакцини, яка показала 90% ефективності

"Глобальне відновлення після пандемії стане можливим лише тоді, коли усі отримають доступ до безпечної та ефективної вакцини. Тому ЄС збільшує свою підтримку для COVAX", - зазначила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. 

"Із цим додатковим внеском ми стаємо на крок ближче до мети закупити 2 млрд доз вакцини для найбільш вразливого населення у 92 країнах з низьким та середнім доходом", - додала єврокомісар з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Стелла Кіріакідес.  

COVAX (COVID-19 Vaccine Global Access Facility) - це спільна ініціатива Глобального альянсу з вакцин та імунізації (Gavi), коаліції з інновацій для епідемічної готовності (CEPI) та Всесвітньої організації охорони здоров’я, засновану наприкінці квітня 2020 року. Її мета - прискорити розробку та виготовлення вакцин від нового коронавірусу та забезпечити її доступність для усіх країн світу. Наразі у проєкті беруть участь 184 країни. 

У рамках глобального марафону збору коштів на розробку вакцини від коронавірусу, ініційованого Єврокомісією у травні, зібрали майже 16 млрд євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.