У Нідерландах виступили за збройне ембарго ЄС проти Туреччини

П'ятниця, 13 листопада 2020, 10:27

Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок хоче заручитися підтримкою всередині Євросоюзу для введення європейського ембарго на постачання зброї союзнику по НАТО Туреччині.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на NOS.

Чотири урядові партії Нідерландів VVD, CDA, D66 і ChristenUnie попросили винести це питання у розмовах з партнерами по ЄС через участь Туреччини в декількох конфліктах в регіоні, включаючи Нагірний Карабах.

Партії стверджують, що Анкара порушує міжнародне право своєю участю у збройних конфліктах в Лівії, а також здійснює незаконне буріння у Східному Середземномор'ї.

Стеф Блок пізно ввечері відповів на прохання партій, що він "із задоволенням це зробить", зазначивши, що шукає підтримки у своїх європейських колег.

На думку партнерів по коаліції, уряд повинен зробити все можливе в контексті ЄС для введення ембарго на постачання зброї.

"Туреччина знову і знову переступає межу. Настав час для рішучих заходів", - заявив автор пропозиції, депутат парламенту від ChristenUnie Жоель Вордевінд. За його словами, Туреччина перекинула сирійських джихадистів в Нагірний Карабах, щоб вони там воювали.

Раніше, міністр закордонних справ Франції висловив обурення щодо нових провокативних кроків з боку президента Туреччини, нагадавши, що у грудні лідери ЄС можуть розглянути санкції проти країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?