Чорногорія запровадила комендантську годину і заборонила міжміські поїздки на вихідних

П'ятниця, 13 листопада 2020, 21:08

Уряд Чорногорії схвалив нові заходи для боротьби з епідемією коронавірусу, серед яких - комендантська година та заборона міжміських поїздок у вихідні дні. 

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на CDM.

Заходи почнуть діяти вже з опівночі 14 листопада на всій території Чорногорії і триватимуть до 1 грудня, з можливістю продовження.

Комендантська година діятиме з 9 години вечора до 5 ранку. У цей період людям заборонено виходити з дому, окрім як з важливих причин - як робота, отримання медичної допомоги чи допомога близьким. 

Запроваджується заборона ходити у гості - окрім як додому до своїх рідних. Пересуватися по вулиці можна групами не більше 4 осіб.

Читайте також
НАТО подарував Чорногорії апарати штучної вентиляції легень для боротьби з епідемією

Магазини та заклади харчування повинні будуть закриватися о 8 годині вечора. При цьому ресторани повинні контролювати, щоб люди на вході дезінфікували руки, знімали маску тільки на час споживання їжі і сиділи за столами групами не більше 4 осіб. Крім того, столи повинні стояти на відстані не менше 2 метрів та бути розділені органічним склом. 

Спортзали не закривають, але заборонені тренування групами, а кількість відвідувачів має бути не більша 1 особи на 10 квадратних метрів. 

У вихідні дні буде заборонено виїздити за межі своїх муніципалітетів - з тими ж винятками, що й для комендантської години. 

Усі приватні святкування, церемонії та релігійні зібрання забороняються. Служби у церквах можна буде проводити тільки без вірян. 

Міністр охорони здоров’я Кенан Храпович заявив, що людям потрібно проявити більше відповідальності, тому що частина громадян обходять обмеження. 

Читайте також
У Чорногорії від коронавірусу помер глава Сербської церкви, який проводив служби під час карантину

"Люди з міст, де бари закрили, їдуть в інші міста. Це приклад особистої безвідповідальності. Я знаю, що вже кожен з вас знає принаймні когось, хто захворів на коронавірус і навіть втратив близьких… Зараз не час політизувати на цьому. Потрібно розуміти, у якій ситуації ми опинилися, і дотримуватися цих дуже простих правил", - заявив він.  

Директор Інституту громадського здоров’я Бобан Мугоша сказав, що ситуація в країні стає "драматичною" і фахівці вже вважають за необхідне запроваджувати жорсткий локдаун. 

Протягом останнього тижня добовий приріст заражень короновірусом у Чорногорії коливався від близько 600 до понад 800 випадків. Населення країни - близько 622 тисяч осіб. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну. 

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...