Європарламенту радять відмовитися від засідань у Страсбурзі заради кліматичних цілей

Вівторок, 17 листопада 2020, 18:51

Експерти ЄС з питань довкілля вважають, що ЄС повинен розглянути питання про призначення Брюсселя як єдиної бази для свого законодавчого органу і розрив його історичних зв’язків зі Страсбургом.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Guardian, про це йдеться у доповіді, підготовленій на замовлення комітету Європарламенту з питань довкілля.

Таке рішення пропонується задля виконання мети досягти вуглецевої нейтральності до 2030 року.

Зазначається, що такий крок спричинить за собою зміну договору про ЄС і великий скандал з французьким урядом, але автори дослідження говорять, що ЄС необхідно "раціоналізувати", незважаючи на символічне значення ельзаського міста як символу франко-німецького примирення.

Парламент засідає в Страсбурзі протягом трьох з половиною днів 12 разів на рік. Це означає прибуття до Страсбурга  2400 депутатів Європарламенту, помічників, водіїв і співробітників, а також журналістів і лобістів. Іншою роботою євродепутати і їх співробітники займаються в Брюсселі і своїх виборчих округах.

У доповіді, підготовленій на замовлення парламентського комітету з навколишнього середовища, стверджується, що пандемія дала "уявлення про те, як можуть виглядати умови роботи і функціонування Європейського парламенту в 2030 році".

Попри розчарування президента Франції Еммануеля Макрона, парламент не засідав у Страсбурзі з лютого через кризу в галузі охорони здоров'я. Нещодавно він заявив, що якщо парламент не повернеться до Страсбурга, то це буде значити, що ЄС "облажався".

На думку авторів доповіді, рішення про майбутнє Страсбурга, де навіть у звичайний час працює лише невелика кількість постійних співробітників, має бути прийнято протягом шести - дев'яти років.

"Замість нинішніх трьох майданчиків [Брюссель ,Люксембург і Страсбург] на шляху до вуглецевої нейтральності, очевидно, що Європейському парламенту необхідно розглянути можливість роботи на одному майданчику", - пишуть автори доповіді з Генерального директорату ЄС з внутрішньої політики.

"Хоча різниця у викидах для поїздок депутатів Європарламенту зі свого дому в Брюссель або Страсбург невелика, додаткові викиди пов'язані, наприклад, з поїздками співробітників, зацікавлених сторін, журналістів, лобістів і т. д." – йдеться у доповіді.

Як стверджується, єдина база у Брюсселі є одним з заходів, необхідних для досягнення нейтральності внутрішніх викидів вуглецю до 2030 року, мети, прийнятої в резолюції ЄП.

Офіційна резиденція Європейського парламенту знаходиться в Страсбурзі, а Брюссель і Люксембург є "робочими місцями". У Люксембурзі знаходиться секретаріат ЄП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденційний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".