ЦВК Грузії затвердила результати парламентських виборів, попри протест опозиції

Четвер, 3 грудня 2020, 16:41

Центральна виборча комісія Грузії оголосила остаточні результати парламентських виборів в країні, попри протести опозиції.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє "Эхо Кавказа".

Троє членів ЦВК від опозиційних партій на засіданні заявили, що результати були сфальсифіковані та на знак протесту покинули засідання.

Читайте також
ЄС закликає соратників Саакашвілі припинити блокаду парламенту Грузії

Правляча партія "Грузинська мрія" отримує у парламенті 90 місць. Решта 60 відійдуть вісьмом опозиційним силам: 36 - Єдиному національному руху Саакашвілі, 5 - "Європейській Грузії", по 4 мандати - партіям "Лело", "Стратегія Агмашенебелі", "Альянс патріотів" та "Гірчі", 2 - партії "Громадяни", 1 - Лейбористській партії.

Глава ЦВК Тамар Жванія зазначила, що і в 2016 році представники від опозиційних сил не підписали підсумковий протокол, проте це не завадило парламенту почати роботу.

Згідно із законодавством, тепер президент Саломе Зурабішвілі має протягом 10 днів назначити дату першого засідання нового парламенту.

Нагадаємо, опозиційні сили після першого туру парламентських виборів заявили про нібито фальсифікації. Вони заявили, що у зв'язку з цим відмовляються від мандатів у парламенті та ігноруватимуть другий тур виборів, а також почали акції протесту - вимагаючи провести нові парламентські вибори з новою виборчою адміністрацією. 

Влада та опозиція провели вже дві зустрічі за посередництва послів США та ЄС, щоб знайти вихід з політичної кризи, але поки без результатів.

Внаслідок безкомпромісної позиції політичних сил у Грузії потенційно може сформуватися повністю однопартійний парламент - вперше з комуністичних часів. 

Детальніше про це читайте у статті: Ультиматум команди Саакашвілі: як Грузія увійшла у найглибшу кризу за останні роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.