Brexit: Європарламент потребує більше часу для ратифікації угоди з Британією

Четвер, 28 січня 2021, 14:53

Президент Європарламенту Давід Сассолі офіційно оформив своє прохання про продовження терміну тимчасового застосування угоди з Британією після 28 лютого, щоб мати необхідний час для її вивчення до ратифікаційного голосування.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RTBF.

"Враховуючи складність та тривалість цієї угоди, Європарламент хотів би попросити продовжити термін дії тимчасової угоди за межі дати 28 лютого", яка в даний час встановлена ​​в цій угоді, укладеній наприкінці грудня, йдеться у листі Сассолі до президентки Єврокомісії.

Він пропонує ЄК подати відповідний запит до Ради партнерства - органу, що об'єднує європейців та британців для нагляду за виконанням угоди.

Давід Сассолі наголошує на необхідності максимальної прозорості та демократичної легітимності процесу ратифікації угоди на 1250 сторінок.

"Як ви знаєте, Європарламент в якості винятку прийняв тимчасове застосування цієї угоди, щоб продемонструвати підзвітність та пом'якшити перешкоди для громадян та бізнесу, а також запобігти будь-яким негативним наслідкам періоду "без домовленостей", нагадав Сассолі.

При цьому він не назвав нового терміну тимчасового застосування угоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.