ЄС звинуватив Британію у невиконанні угоди про Brexit перед новими переговорами

Четвер, 11 лютого 2021, 09:19

Європейський союз звинувачує Велику Британію в невиконанні угод про Brexit в листі, опублікованому через декілька годин до переговорів щодо спірного протоколу по Північній Ірландії.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DPA.

У листі міністру кабінету міністрів Британії Майклу Гоуву віцепрезидент Європейської комісії Марош Шефчович піддав критиці той факт, що угоди про контроль за переміщенням товарів і людей між Північною Ірландією та іншими частинами Сполученого Королівства нібито не дотримуються.

Не лише острівна Британія: як Brexit вплинув на кордони в Європі

Він також розкритикував дезінформацію трейдерів і відсутність доступу до митних даних для представників ЄС.

Шефчович написав, що, на його думку, це тільки початок проблем, для яких можна знайти швидкі рішення. Він повинен зустрітися з Гоувом у четвер.

Британська сторона хоче домогтися пом'якшення положень Протоколу по Північній Ірландії, щоб пом'якшити негативні наслідки для економіки.

Експорт з Британії до ЄС обвалився на 68% у перший місяць після Brexit

Протокол Північної Ірландії забезпечує рух товарів між державою ЄС Ірландією і Північною Ірландією, що входить до складу Сполученого Королівства. Мета - уникнути утворення жорсткого кордону, який може привести до загострення старих конфліктів.

Минулого місяця ЄС спричинив міжнародний гнів, запропонувавши включити в протокол надзвичайне застереження, щоб зробити можливим контроль на ірландському кордоні при впровадженні свого нового реєстру експорту вакцин. Після негативної реакції з боку Дубліна, Белфаста і Лондона ЄС швидко відступив.

Гоув запропонував продовжити перехідний період для супермаркетів в Північній Ірландії до січня 2023 року, аби запобігти збоям і напруженість, а також дати усім учасникам сторонам більше часу для реалізації.

Уряд Північної Ірландії вважає за краще повністю скасувати протокол.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.