Німеччина продовжила обмеження на кордонах попри критику ЄС

Вівторок, 23 лютого 2021, 15:51

Жорсткі обмеження на кордонах Німеччини будуть продовжені ще на вісім днів попри критику Європейської комісії.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на DPA.

Представник Міністерства внутрішніх справ підтвердив, що прикордонні обмеження, що забороняють переважній більшості людей в'їжджати з Чехії та австрійської землі Тіроль, будуть діяти до 3 березня.

У Німеччині мера міста звинувачують у вакцинації поза чергою, проведені обшуки

Ці два регіони були додані до списку "областей, що викликають занепокоєння" 14 лютого, разом із Словаччиною. МВС спочатку погодилося зберегти обмеження на сухопутних кордонах Німеччини протягом 10 днів.

Європейська комісія звернулася до Німеччини зі спеціальним листом, у якому наголошує, що запроваджені країною правила перетину кордону є надмірними.

"Ми вважаємо, що ціль, яку виправдано переслідує Німеччина - захист здоров'я населення під час пандемії - може бути досягнута за допомогою менших обмежувальних заходів", - йдеться у листі.

Він датований 22 лютого і дає Німеччині 10 днів на відповідь. Теоретично суперечка може призвести до судових позовів проти держави-члена, хоча це вважається малоймовірним під час пандемії COVID-19.

Німецький міністр у справах Європи Міхаель Рот став на захист обмежень і заявив, що країна вважає їх необхідними для стримування нових штамів коронавірусу. 

Подібні листи були надіслані Бельгії, Данії, Фінляндії, Угорщині та Швеції, обмеження на кордонах яких також зустріли несхвалення в Брюсселі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Зрада президента: як Молдова дійшла до арешту Додона та що це змінить у відносинах з РФ

Молдова вперше заарештовує експрезидента. Чи призведе такий крок до виявлення всієї мережі впливу РФ у сусідній країні?

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.