"Газпром" офіційно припинив транзит газу через трубопровід у Румунії

Середа, 24 лютого 2021, 15:21

Оператор газотранспортної системи Румунії Transgaz, компанія "Газпром експорт" і Єврокомісія домовилися про припинення контрактних зобов'язань російської компанії по транзиту газу через Румунію.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у заяві на сайті Transgaz.

"SNTGN TRANSGAZ SA повідомляє, що для того, щоб застосувати європейські правила щодо трубопроводів для транспортування природного газу Т2 і Т3, укласти з сусідніми операторами угоди про взаємозв'язок, пов'язані з точками входу/виходу цих трубопроводів, історичний контракт на транспортування природного газу через транзитний трубопровід Т3 на території Румунії до третіх країн, укладений з ТОВ "Газпром експорт" (GPE) та чинний до 31.12.2023, припинено за згодою сторін", - йдеться у заяві.

ЄС витратив 440 млн євро на невдалі газові проєкти - звіт

За інформацією "Балканського оглядача", після запуску газопроводу "Турецький потік" з 2020 року російський газ не надходить по Трансбалканському газопроводу через Україну на Балкани і в Туреччину.

Однак у "Газпрому" залишилися контрактні зобов'язання перед Румунією і Болгарією, і компанія продовжувала оплачувати заброньовані потужності газопроводу.

"Інтенсивні переговори між Єврокомісією, Transgaz і "Газпром експорт" завершилися підписанням угоди про закінчення контракту", - йдеться в повідомленні румунського оператора.

У Transgaz додали, що документ створює передумови для бронювання потужностей двох з трьох ліній Трансбалканського газопроводу іншими учасниками ринку. Компанія планує використовувати потужності як для поставок газу з Румунії і Болгарії в Україну, так і в зворотному напрямку.

Нагадаємо, газопровід TurkStream був відкритий у січні 2020 року. Він починається на російському узбережжі в Анапі, потім проходить понад 930 кілометрів по дну Чорного моря і виходить на турецькому узбережжі в районі містечка Киїкей, обходячи Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.