"Північний потік-2": один із п'яти учасників проєкту зупинив фінансування через санкції США

Середа, 24 лютого 2021, 17:59

Німецька компанія з видобутку природного газу і сирої нафти Wintershall Dea, яка є однією із п’яти учасників проєкту російського газопроводу "Північний потік-2", заявила про завершення фінансування через санкції США.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у річному звіті на сайті компанії.

У документі вказується, що компанія вклала у проєкт 730 млн євро і подальші виплати не плануються.

"Платежі по кредиту для Nord Stream 2 AG склали 730 млн євро і були завершені до перегляду закону "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA). США вирішили поставити проєкт Nord Stream 2 у ширші геополітичні рамки і загрожують усім галузям або сторонам, які беруть участь у проєкті, санкціями", - йдеться у звіті.

Німецька страхова компанія підтвердила вихід з проєкту "Північний потік-2"

Німецька компанія надавала кредити на будівництво трубопроводу разом з ще чотирма найбільшими європейськими енергетичними компаніями - Engie, OMV, Shell і Uniper. Кожна з цих компанія мала вкласти до 950 млн євро.

У звіті також відзначається, що останні події в США можуть мати наслідки для термінів будівництва "Північного потоку-2".

"Очікується, що уряд США прийме агресивний підхід до підрядників проєкту. У малоймовірному випадку, якщо проєкт не буде завершено та/або "Північний потік-2" не зможе обслуговувати позики, існують договірні положення, які обмежують фінансовий ризик для Групи", - зазначається у документі.

Раніше повідомлялося, що принаймні 18 європейських компаній припинили свою участь  у проєкті "Північний потік-2" або перебувають у процесі виходу з нього через загрозу санкцій США. Серед них називалася і "Munich Rе".

США пригрозили санкціями кільком компаніям, що беруть участь в будівництві і сертифікації трубопроводу протяжністю близько 1200 кілометрів. Однак поки що США ввели санкції тільки щодо російської компанії "КВТ-Рус", якій належить російське трубоукладальне судно "Фортуна".

Трубопровід закінчений на понад 90%, і компанія "Газпром" та її західні партнери сподіваються закінчити його цього року.

Втім, у "Газпромі" почали визнавати, що для проєкту з’явилися ризики.

Днями Україна та Польща разом закликали Байдена не допустити завершення будівництва "Північного потоку-2".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як українка стала активісткою року в Польщі. Історії про "кров", посла РФ та блокаду кордону

Наталія Панченко: "Поліції я офіційно оголосила, що це спонтанне мирне зібрання... Згодом проти нас почали замовляти тітушок".

Допомога Путіну під маскою екології: що не так з ініціативою Єврокомісії

Вже 6 липня Європейський парламент голосуватиме за ініціативу визнати проєкти будівництва газових та атомних електростанцій як "зелених" та екологічних.

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну.