У Європарламенті стурбовані підтримкою Сербією російської анексії Криму в ООН

Четвер, 25 лютого 2021, 10:22

Комітет закордонних справ Європарламенту стурбований неодноразовою підтримкою Сербією російській анексії Криму на Генеральній асамблеї ООН.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у звіті про прогрес країни на шляху до ЄС, ухваленому комітетом.

Депутати Європарламенту підкреслили, що Сербія повинна узгодити свою зовнішню політику із загальною зовнішньою і безпековою політикою ЄС, оскільки це є умовою вступу в Євросоюзу.

Вони висловили стурбованість тим, що у Сербії найнижчий рівень узгодженості у регіоні Західних Балкан. Зокрема, євродепутати стурбовані неодноразовою підтримкою Сербією російської анексії Криму в Генасамблеї ООН. 

Зростання впливу Китаю в Сербії і на Західних Балканах також викликало занепокоєння євродепутатів, особливо відсутність прозорості і оцінки екологічних і соціальних наслідків китайських інвестицій і кредитів. 

Звіт був ухвалений 57 голосами, 4 депутатів висловились проти, 9 утримались. Голосування відбулося у вівторок, результати були оголошені в середу. 

Як відомо, Сербія регулярно голосує проти кримських резолюцій, які ухвалює Генеральна асамблея ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.