РФ направила в МЗС Латвії ноту протесту через спаплюжений пам’ятник

П'ятниця, 26 лютого 2021, 14:02

Посольство Росії в Ризі направило в МЗС Латвії ноту протесту у зв'язку з вандалізмом щодо радянського пам'ятника в місті Єкабпілс.

Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на РИА "Новости".

"24 лютого в Латвії здійснений черговий акт вандалізму щодо радянського пам'ятника визволителям в місті Єкабпілс... Наше посольство в Ризі негайно відреагувало на цей варварський акт, направило в МЗС Латвійської Республіки ноту протесту, зажадало від латвійської влади вжити всіх необхідних заходів для розслідування даного злочину, притягнення винних осіб, а також усунення його наслідків відповідно до російсько-латвійської міжурядової угоди", - сказала Захарова.

Раніше голова товариства підтримки ветеранів міста Єкабпілс Лідія Амосова заявила, що гармата, яка була встановлена ​​на меморіалі радянським солдатам в місті, зникла з постаменту.

23 лютого ветерани покладали квіти до монумента. За словами Амосової, гармата була на місці, але вранці в середу вона зникла.

Меморіал радянським війнам в Єкабпілсі був відкритий в 1976 році. Поруч знаходиться братська могила.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?