Болгарія зупиняє масову вакцинацію через нестачу вакцини AstraZeneca

П'ятниця, 26 лютого 2021, 17:37

Болгарія зупинить процес масової вакцинації від коронавірусу, оскільки надалі отримуватиме лише 40% замовлених доз вакцини AstraZeneca, яка є основою урядових планів імунізації.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Euractiv.

Уряд Болгарії дозволив вакцинувати всіх громадян у понад 300 пунктах по всій країні шість днів тому, що значно пришвидшило вакцинацію. Першу дозу отримали 100 000 людей, що становить 2% дорослого населення.

Проте міністр охорони здоров'я Костадін Ангелов звинуватив AstraZeneca у недотриманні узгоджених контрактів. У лютому Болгарія очікувала 451 832 дози британсько-шведської вакцини, але отримає лише близько 170 000.

Протягом останніх трьох днів тривають переговори з AstraZeneca, сказав Ангелов, додавши, що "ми перебуваємо в глобальній кризі, в якій повинні бути оперативні рішення".

"Ми сказали компанії, що готові відправити літак, але чітких і точних відповідей так і не отримали", - додав він.

Також стало відомо, що Болгарія отримає 1 мільйон доз вакцини Pfizer/BioNTech від Франції та Німеччини, починаючи з березня.

Нагадаємо, громадяни України до 30 квітня зможуть в’їжджати на територію Республіки Болгарія за наявності негативного ПЛР-тесту.

Про можливість відновлення подорожей до ЄС читайте у статті Шанс на повернення туризму: як Євросоюз готується до життя після вакцинації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.