Республіканці закликали держсекретаря США до нових санкцій проти "Північного потоку-2"

Вівторок, 9 березня 2021, 09:53

Республіканці в комітеті із закордонних справ Палати представників Конгресу США звернулися до держсекретаря Ентоні Блінкена із закликом ввести додаткові санкції проти організацій, пов'язаних з будівництвом газопроводу "Північний потік 2".

Як повідомляє "Європейська правда", лист республіканців опубліковано на сайті комітету.

"Ми глибоко стурбовані тим, що рішучі заяви адміністрації щодо трубопроводу не супроводжуються настільки ж рішучими діями...Недавнє рішення адміністрації накласти санкції тільки на російське трубоукладальне судно "Фортуна" та його власника, КВТ-РУС, які вже були визначені попередньою адміністрацією, є символом цієї невідповідності, яка викликає занепокоєння", - йдеться в листі.

Республіканці вважають, що цю невідповідність можна пояснити тільки "бажанням залишити місце для закулісної угоди з Німеччиною".

"Будь-яка угода, яка не завадить завершенню "Північного потоку-2", буде помилковою. Більш того, якщо адміністрація Байдена погодиться на угоду з Німеччиною, яка відмовиться від обов'язкових санкцій Конгресу в обмін на невизначені зобов'язання забезпечити транзит українського газу або обіцянку інвестувати в європейську енергетичну інфраструктуру, це не тільки підірве інтереси безпеки США і Європи, але також є викликом конституційній прерогативі Конгресу", - йдеться в листі.

Республіканці заявили, що настійно рекомендують Держдепу представити Конгресу нові санкції, як тільки стане доступна необхідна інформація, а не чекати до 17 травня, коли закінчиться поточний 90-денний звітний період.

Раніше повідомлялося, що уряд Німеччини і парламентські фракції правлячої коаліції розглядають чотири варіанти ситуації з газопроводом "Північний потік-2" на тлі загроз санкцій з боку США.

Принаймні 18 європейських компаній припинили свою участь у проєкті "Північний потік-2" або перебувають у процесі виходу з нього через загрозу санкцій США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".