У Британії почалася церемонія похорону принца Філіпа, чоловіка королеви

фото
Субота, 17 квітня 2021, 17:02

У Великій Британії розпочалася церемонія похорону принца Філіпа, герцога Единбурзького і чоловіка королеви Єлизавети II.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BBC.

 

Незадовго до 15:00 за місцевим часом труна з тілом герцога розпочала свою подорож з Віндзорського замку до каплиці Святого Георгія. Невдовзі після того, як труну винесли з замку, до каплиці на окремому автомобілі попрямувала і королева.

 

Труну розмістили на спеціальному катафалку Land Rover, який принц Філіп допомагав розробляти протягом 16 років.

Автомобіль був виготовлений на заводі Land Rover в Соліхаллі в 2003 році. Герцог попросив перефарбувати автомобіль у військовий зелений колір і допоміг спроєктувати відкриту верхню задню частину автомобіля.

 

Труну супроводжують учасники процесії: сини принца і королеви, внуки, принци Вільям і Гаррі, а також інші члени королівської сім'ї та співробітники двору принца Філіпа.

Жалобна хода проходить за участю оркестру гренадерської гвардії і представників кількох родів військ. У каплиці святого Георгія пройде невелика церемонія, в якій візьмуть участь військові представники країн Співдружності.

О 15:00 присутні разом з усією країною вшанували пам'ять герцога хвилиною мовчання, після якої почалося відспівування принца, на якому присутні, відповідно до коронавірусних обмежень, тільки 30 родичів.

Чоловік королеви Великої Британії принц Філіп помер 9 квітня у віці 99 років. За інформацією королівської родини, він помер мирно у Віндзорському замку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.