Суд Амстердама відновив слухання у справі "скіфського золота"

Четвер, 22 квітня 2021, 13:50

Апеляційний суд Амстердама у четвер 22 квітня відновив слухання у так званій справі "скіфського золота". 

Про це повідомляє "Європейська правда".

В апеляційній справі Україна і чотири музеї Криму змагаються за твори мистецтва, надані для виставки музею Алларда Пірсона в 2013 році.

Читайте також
Суд Амстердама задовольнив запит України про відвід судді у справі "скіфського золота"

Оскільки Крим був анексований Росією в березні 2014 року, музею Алларда Пірсона вже не було зрозуміло, кому повернути твори мистецтва.

14 грудня 2016 року суд Амстердама вирішив повернути Україні скіфське золото, яке на час анексії Криму перебувало на експозиції в голландському музеї. Однак у січні 2017 року кримські музеї почали процес оскарження рішення суду Амстердама.

Провадження було призупинене до вирішення питання про відвід одного з суддів, якого Україна звинуватила в упередженості і зв'язках з Росією. Апеляційна палата суду Амстердама 28 жовтня задовольнила клопотання України про відвід судді.

Під час свого виступу на засіданні у четвер заступник глави МЗС Євгеній Єнін заявив, що експонати виставки належать Україні і мають повернутись до України.

Як розповів Єнін у Facebook, він наголосив, що і Україна, і Нідерланди є сторонами Конвенції ЮНЕСКО 1970 року, яка встановлює основні правила розгляду справ. І Україна, і Нідерланди зобов'язані вжити заходів для запобігання будь-якій незаконній передачі права власності на культурні цінності.

Поки триває судова тяганина, "скіфське золото" зберігається в музеї Алларда Пірсона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua