Країни Балтії допускають спільну закупівлю систем залпового вогню великої дальності

П'ятниця, 21 травня 2021, 17:48

Литва, Латвія та Естонія можуть у майбутньому спільно закупити системи залпового вогню далекої дальності.

Як пише "Європейська правда", про це йдеться у повідомленні Міноборони Литви за підсумками зустрічі міністрів, на якій обговорювали питання протиповітряної оборони у Балтії. 

"Це може бути довгостроковим проєктом для розвитку спільної регіональної спроможності країн Балтії", - зазначив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас. 

На даному етапі проєкт лише обговорюється. 

Міністри балтійських країн домовилися координувати дії на тлі майбутніх навчань "Запад-2021", які проводитимуть Росія і Білорусь, та закликали їх забезпечити прозорість навчань.

Міністри також засудили агресивну політику Росії щодо України і домовилися координувати зусилля задля підтримки євроатлантичних прагнень України. 

Вони домовились також координувати зусилля для підготовки до саміту НАТО, що відбудеться 14 червня.

"Ми засмучені і стривожені тим, що Росія своїми діями підвищує напругу у регіоні. Ми спробуємо одностайно наголошувати на важливості потужних трансатлантичних зв’язків, спільної оборони, а також надійного стримування на східному флангу Альянсу", - зазначив  міністр оборони Литви. 

Як повідомлялося раніше, 21 травня Польща перекинула в Естонію протикорабельні ракетні комплекси для участі в навчаннях "Весняний шторм".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденційний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".