Чехія відкриє у Празі представництво білоруської опозиції

Вівторок, 29 червня 2021, 13:59

Чехія готується відкрити у Празі офіційне представництво білоруської опозиції.

Як пише "Європейська правда", про це заявив міністр закордонних справ Якуб Кульганек.

"Ми домовилися почати підготовку до заснування представництва білоруської опозиції у Празі, за прикладом Литви. Білоруська опозиція мала і продовжить мати одностайну підтримку з боку Чехії", - повідомив він у своєму Twitter.

Схожі представництва білоруської опозиції вже є у Литві та Польщі.

Нагадаємо, 28 червня офіційний Мінськ заявив про вихід з ініціативи ЄС "Східне партнерство", заявив про відкликання посла для консультацій і рекомендував виїхати до Брюсселя главі Представництва ЄС у Білорусі.

Президент Євроради Шарль Мішель назвав це "кроком назад", але запевнив, що Євросоюз продовжить підтримувати народ Білорусі.

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що рішення режиму Лукашенка є нелегітимним і вихід з ініціативи суперечить інтересам білоруського народу. "Ми збираємося брати участь у подіях і саміті "Східного партнерства", - заявила вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антизахідна Грузія: як офіційний Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.

Повернення до Міжмор’я: як оновлена польська концепція може допомогти Україні

Україна потребує допомоги, щоб набуття членства у ЄС було максимально плавним та ефективним. Допомогти у цьому може колишня геополітична концепція Міжмор’я.

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...