Військові США і НАТО вийшли з ключової авіабази в Афганістані

П'ятниця, 2 липня 2021, 11:52

З авіабази Баграм в Афганістані, що відігравала ключову роль останні майже 20 років, вилетіли останні військові США і НАТО.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BBC.

Летовище в Баграмі побудували радянські військові після вторгнення до Афганістану у 80-х роках. Коаліція західних сил на чолі з США зайняла його у грудні 2001 року - коли увійшла в Афганістан для боротьби з "Аль-Каїдою" і Талібаном після терактів 11 вересня - та перетворила на потужну базу, де могли розміщуватися до 10 тисяч військових та понад сотня літаків. 

Члени НАТО погодилися завершити свою місію в Афганістані, яка налічує 9600 осіб, після того, як президент США Джо Байден анонсував виведення американських військових з Афганістану і закликав покласти край найтривалішій війні Вашингтона.

Спершу війська готувалися вивести до 20-ї річниці терактів 11 вересня, але тепер США намагаються встигнути до національного свята 4 липня. 

Після виведення військ в Афганістані все одно залишаться близько 650 військових - для охорони дипломатичних представництв та аеропорту Кабулу.

Україна вже вивела з Афганістану своїх 21 військовослужбовців, які брали участь в місії НАТО "Рішуча підтримка". 

29 червня Афганістан покинули останні військові німецького Бундесверу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: