Угорці вийшли на протест після повідомлень про шпигунство уряду Орбана

фото
Вівторок, 27 липня 2021, 10:28

Близько тисячі людей в понеділок вийшли на протест в Будапешті у зв’язку з появою інформації про те, що уряд  використовував потужне шпигунське програмне забезпечення для таємного стеження за критично налаштованими журналістами, юристами та представниками бізнесу.

Про це повідомляє агентство Associated Press, пише "Європейська правда".

Протестний марш відбувся більш ніж через тиждень після того, як журналісти-розслідувачі повідомили, що цифрові пристрої близько 300 осіб стали жертвами шпигунського програмного забезпечення в Угорщині. Серед них - не менше 10 юристів і 5 журналістів.

 
Фото: TELEX

"Цей скандал показує, що ми більше не можемо говорити про верховенство права в Угорщині. Наша вимога - відставка уряду", - заявила Анна Донат, угорська депутатка Європарламенту, присутня на демонстрації.

Після публікації результатів розслідування щодо шпигунської програми Pegasus угорське агентство журналістських розслідувань Direkt36 опублікувало свої дані про те, що президент Угорської колегії адвокатів, колишній державний секретар і мер-опозиціонер також стали жертвами шпигунського програмного забезпечення.

Угорські посадовці відмовилися підтвердити або спростувати, чи використовував уряд програмне забезпечення Pegasus, але заявили, що всі дії щодо таємного стеження проводяться відповідно до угорського законодавства.

Виступаючи минулого тижня в Брюсселі, міністр юстиції Юдіт Варга не сказала, чи купувала Угорщина Pegasus. Водночас вона заявила, що "кожній країні потрібні такі інструменти".

Акцію протесту в понеділок організували кілька опозиційних політичних партій, які об'єдналися, щоб кинути виклик прем'єр-міністру Віктору Орбану і його правлячій партії "Фідес" на виборах в наступному році.

Детальніше про це читайте у статті: Орбан почує всіх: чим особливий шпигунський скандал Pegasus і до чого тут Угорщина

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: