У МЗС нагадали, що кожна країна ЄС сама визначатиме, чи визнавати COVID-сертифікати України

Четвер, 19 серпня 2021, 14:41

Рішення Європейської комісії щодо визнання українських COVID-сертифікатів не має зобов’язуючого характеру для країн-членів ЄС.

Як повідомляє "Європейська правда", про це у своїй заяві нагадало МЗС України.

"Питання, кого і на яких умовах впускати, залишається виключно в компетенції самих держав-членів ЄС", - зазначили в міністерстві.

Попри це, рішення Єврокомісії відчутно спростить подорожі українських громадян до держав-членів Євросоюзу. Після цієї рекомендації окремі країни ЄС зможуть ухвалити власні рішення про визнання українських цифрових свідоцтв.

Щоб уникнути неприємних ситуацій на кордоні, МЗС рекомендує перевіряти актуальний режим в’їзду та транзиту на інтерактивній онлайн-мапі http://tripadvisor.mfa.gov.ua.

Зазначимо, що країни ЄС загалом дослухаються до рекомендацій Брюсселя.

Нагадаємо, Європейський Союз офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в додатку "Дія" відповідають європейським.

COVID-сертифікати, видані Україною, будуть прийматися для поїздок в країни ЄС з 20 серпня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.