Папа Римський помилково процитував Путіна замість Меркель

Середа, 1 вересня 2021, 15:27

Папа Римський Франциск висловився щодо ситуації в Афганістані, маючи на меті процитувати канцлерку Німеччини Ангелу Меркель, але помилково навів слова російського президента Владіміра Путіна.

Про це пише агентство dpa, повідомляє "Європейська правда".

Під час радіоінтерв’ю в Іспанії Папу запитали про майбутнє Афганістану після того, як США та їхні союзники пішли з країни.

На пошті поблизу Мілана виявили конверт з кулями для Папи Римського

Франциск у відповідь похвалив Меркель як одну з "найвидатніших особистостей у міжнародній політиці", перш ніж процитувати наступну думку:

"Потрібно припинити безвідповідальну політику з нав'язування власних цінностей іншим і спроби збудувати демократію в інших країнах за чужими лекалами, не враховуючи історичні, національні, релігійні особливості, повністю ігноруючи традиції, за якими живуть інші народи".

Насправді ця заява належить російському президенту Владіміру Путіну, він зробив її під час візиту Меркель до Москви 20 серпня.

Путін до цього регулярно критикував зусилля Заходу у контексті Афганістану.

В інтерв'ю Папа похвалив "мудрість" "цієї жінки". Ватикан не відповів агентству на прохання прокоментувати переплутану цитату.

Це було перше інтерв'ю Папи Франциска після його перебування в лікарні в липні, коли йому видалили частину кишківника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.