У США закликали ЄС пришвидшити процес розширення 

Понеділок, 20 вересня 2021, 17:04

Нещодавно призначений виконувачем обов'язки заступника держсекретаря США з питань Південно-Центральної Європи Габріель Ескобар закликав ЄС пришвидшити процес розширення щодо Західних Балкан.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на EUobserver.

"Повернутися на 20 років назад і побачити, що на цьому фронті не було великого прогресу, було трохи розчаровуюче", - сказав він RFE/RL, посилаючись на посади, які він обіймав у той час в контексті балканського регіону.

Читайте також
Меркель на Балканах заявила, що хоче бачити ці країни у ЄС

"Ми б хотіли бачити більш швидку інтеграцію", - сказав він.

Ескобар зазначив, що і Європейський Союз, і країни Західних Балкан, які включають Північну Македонію, Албанію, Сербію, Косово, Чорногорію і Боснію та Герцеговину, стикаються з проблемами, які необхідно подолати, щоб зробити інтеграцію реальністю, але висловив надію, що участь Америки "допоможе обом сторонам повернутися в потрібне русло".

Раніше в цьому році Болгарія заблокувала початок переговорів про вступ до ЄС з Північною Македонією через мовну суперечку і історичні претензії. Правила ЄС вимагають консенсусу від усіх 27 членів з багатьох важливих питань, включаючи розширення.

Оскільки заявка Албанії на вступ в ЄС буде розглядатися спільно з Північною Македонією, вето торкнулося і Тирани.

Ескобар зазначив, що Болгарії не слід використовувати двосторонню суперечку, яка зупиняє прагнення Північної Македонії вступити в ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.