Женева готується заборонити зовнішню рекламу на рекламних щитах

Середа, 22 вересня 2021, 11:56

Швейцарське місто Женева готується заборонити зовнішню рекламу після місцевої кампанії зі "звільнення вулиць" і тривалої судової боротьби.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Times.

Женева незабаром приєднається до декількох міст по всьому світу, включаючи Гренобль у Франції і Ченнай в Індії, які серйозно обмежують використання рекламних щитів, плакатів та інших зовнішніх майданчиків для просування комерційної продукції.

Ініціатива почалася чотири роки тому, коли в перерві між муніципальними контрактами на вуличну рекламу більшість з приблизно 3000 громадських зовнішніх рекламних вивісок на короткий час залишилися порожніми.

Після цього женевці лобіювали в уряді міста постійні обмеження. Зрештою міська рада схвалила цей захід з перевагою в 39 голосів проти 30 після того, як вищий суд Швейцарії ухвалив, що "він не буде необґрунтовано зазіхати на економічну свободу".

У влади є три місяці на те, щоб написати закон, який може набрати чинності у 2025 році.

Прихильники заборони стверджують, що публічна реклама веде до надмірних витрат, викликаних боргами, і сприяє розумовому перевантаженню.

Однак критики, в тому числі представники місцевого рекламного сектора, стверджують, що цей крок може позбавити місто доходу в розмірі до 10 мільйонів швейцарських франків (7 мільйонів євро) на рік в той час, коли воно має річний дефіцит в 42 мільйони франків.

Залежно від того, як буде сформульовано закон, він може торкнутися лише кожного десятого міського рекламного щита, оскільки інші або знаходяться в приватних руках, або призначені для державних служб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Контрнаступ Саакашвілі: чи зможе ув'язнений експрезидент перемогти грузинську владу

Таких масштабних опозиційних мітингів Грузія не бачила вже багато років. Грузинська опозиція має шанс на реванш та звільнення експрезидента Саакашвілі.

Арешт у прямому ефірі: куди заведе Молдову нове протистояння

Після тривалого затишшя до Кишинева знову повернулися гучні протести. Арешт генпрокурора дав можливість проросійській опозиції піти у контрнаступ.

Не тільки "відкрите небо": 12 важливих домовленостей саміту Україна-ЄС

Можна говорити про зміну ставлення до Угоди про асоціацію з боку ЄС. Щодо оновлення УА є кілька новин, і всі вони позитивні...