Венеційська комісія закликала невідкладно створити Етичну раду, яку блокують судді

Середа, 29 вересня 2021, 17:28

Президент Венеційської комісії Джанні Букіккіо заявив про нагальну необхідність створити в Україні Етичну раду при Вищій раді правосуддя.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в його заяві на сайті комісії.

"Судова реформа була в центрі мого недавнього плідного обміну думками з президентом України Володимиром Зеленським. Ця реформа має вирішальне значення для майбутнього країни, вона викликає дуже великі очікування в українському суспільстві", - заявив Букіккіо.

Читайте також
"Суддям буде важко таке прийняти": як має змінитися система правосуддя в Україні

Він позитивно відзначив прийняття закону, який дозволить відновити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, "яка повинна якомога швидше приступити до заповнення численних суддівських вакансій".

"Ще одна важлива частина цієї реформи - створення Етичної ради...Міжнародні партнери України вже висунули своїх кандидатів. Зараз настійно необхідно, щоб Рада суддів України без подальших затримок провів свої призначення, які необхідні для проведення реформи ", - заявив Букіккіо.

Він підкреслив, що всі зацікавлені органи повинні утримуватися від будь-яких заходів, дій, бездіяльності або процедур, що призводять до затримки створення Етичної ради, що може завдати непоправної шкоди реалізації незалежної та ефективної судової системи в Україні.

"Відповідальність за проведення судової реформи лежить на всіх ... Я впевнений, що українські судді розуміють, що ця реформа необхідна не тільки для репутації та авторитету української судової системи, а й для України в цілому і для всіх українських громадян. Я закликаю їх взяти на себе відповідальність і підтримати реформу", - додав глава комісії.

Нагадаємо, посли країн "Групи семи" висловили занепокоєння затримкою висування кандидатів до Етичної ради. Раніше свою стурбованість у зв’язку зі зволіканням у доборі членів Етичної ради ВРП висловив посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

Як повідомлялося, 13 вересня Рада суддів не підтримала жодного з кандидатів за своєю квотою на посади членів Етичної ради - органу за участю міжнародних експертів, що має відігравати ключову роль в очищенні Вищої ради правосуддя.

Після того в Офісі президента провели спеціальну зустріч щодо цього питання за участі керівників органів суддівського урядування, зокрема голови Ради суддів, Верховного суду, представники парламенту, а також послів країн Групи семи.  

Читайте також: Від аргументів до компліментів: як G7 намагається зупинити судову катастрофу в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Безвіз у червоній зоні: як нова хвиля епідемії змінить правила в'їзду в ЄС для українців

Чи довго ЄС зберігатиме для українців вільну дію безвізового режиму? Є шанс сподіватися на його збереження принаймні для вакцинованих.

"Опозиція атакує разом із Путіним": як міграційна криза поглибила протистояння у Польщі

Міграційна криза, спричинена спробою Лукашенка шантажувати ЄС, вже суттєво поглибила політичне протистояння у Польщі.

Подвійний удар по Земану: які наслідки для України матиме зміна влади у Чехії

Тиждень, що минув від парламентських виборів, повністю змінив політичні  розклади у Чехії. А можливість дострокових президентських виборів стала більш ніж реальною.