Бюджет канцелярії президентки Естонії вичерпали ще до вступу на посаду її наступника

Четвер, 30 вересня 2021, 18:31

Призначені для бюджету президентської канцелярії кошти закінчилися до вступу на посаду наступного президента Алара Каріса, який відбудеться 11 жовтня.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал ERR.

Як зазначається, що вересень для президентки Керсті Кальюлайд видався активним з візитами в Нью-Йорк, Італію, Німеччину і Швецію, а також великим і дорогим державним візитом до Кенії.

Директор президентської канцелярії Тійт Рійсало повідомив, що "дірки" в бюджеті немає, але додаткові кошти в уряду попросити все ж доведеться. За його словами, збільшення витрат пов'язане з відходом одного президента і приходом наступного.

Після відходу з посади Керсті Кальюлайд як колишній президент матиме право на офіс (його обладнають в одному з будинків в Кадріоргу), радника і секретаря, яким потрібно буде платити зарплату.

Зміна влади в Кадріоргу також супроводжується додатковими витратами на новий вхідний та вихідний персонал. Зокрема, три дні тому Кальюлайд виписала директору своєї канцелярії Тійту Рійсало премію в розмірі 6160 євро.

Нагадаємо, в інтерв’ю "Європейській правді" президентка Естонії Керсті Кальюлайд висловила думку, що Україні, Молдові та Грузії необхідно "ще з 20 років" для досягнення критеріїв, необхідних для вступу у ЄС, а передумовою вступу до НАТО є повернення контролю над всіма окупованими територіями.

Кальюлайд також пізніше нагадала, що для членства в ЄС Україна має спочатку виконати Копенгагенські критерії, проте наразі Київ - "на відстані кількох світлових років" від їхнього виконання.

Читайте також про те, чому Керсті Кальюлайд була найбільш популярним кандидатом, проте не була переобрана: Естонський казус: чому популярна президентка не мала шансів на переобрання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.