У Литві думають про чотириденний робочий тиждень для держслужбовців-молодих батьків

Вівторок, 12 жовтня 2021, 17:45

Спікер парламенту Литви запропонувала встановити для працівників державного і муніципального сектора, які завчасно повертаються з відпустки з догляду за дитиною, 4-денний робочий тиждень.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Delfi.

"Ця пропозиція, якщо її схвалять, а я сподіваюся, її схвалять, буде в якомусь сенсі пробним проєктом в Литві. Якщо вона виправдає себе, то така модель могла б розширюватися", - зазначила спікер  Вікторія Чміліте-Нільсен.

Читайте також
В Іспанії компанії почнуть тестувати ідею чотириденного робочого тижня

За її словами, наразі пропонувати таку ж ідею для приватного сектора недоцільно, тому що це може бути для нього певним тягарем.

На думку глави литовського парламенту, цей варіант допоміг би людям поєднувати догляд за дітьми до трьох років з роботою в держсекторі.

Чміліте-Нільсен має намір представити відповідний проєкт поправок до Трудового кодексу.

Цим людям виплачуватимуть їхню середню зарплату. Такий графік роботи буде діяти, поки дитині не виповниться 3 роки. Цей порядок буде стосуватися тільки державних і муніципальних підприємств.

У Литві на цей момент діє 40-годинний робочий тиждень. Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте вважає, що скорочений робочий тиждень дозволить працівникам держсектора поєднувати сім'ю з кар'єрою.

Як повідомлялося, Бельгія може перейти на чотириденний робочий тиждень, оскільки уряд обговорює більш широкі реформи ринку праці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.