Cейм Литви підтримав проєкт, що зобов'яже невакцинованих самостійно сплачувати за тести

Вівторок, 12 жовтня 2021, 20:13

Сейм Литви у першому читанні підтримав проєкт, згідно з яким працівники, що не бажають вакцинуватись від коронавірусу, повинні будуть платити зарегулярне тестування для ковід-сертифіката з власної кишені, або за кошти роботодавця.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на LRT.

"За" проголосували 64 депутати, 20 - проти, і ще 20 - утрималися. 

Згідно з проєктом,з 1 грудня за регулярне тестування для ковід-сертифіката тих людей, що не бажають вакцинуватися, мають сплачувати вони самі, якщо роботодавець не вирішить покривати ці витрати. Дату обрали з таких міркувань, щоб ті, кого зміна правил переконає вакцинуватися, встигли це зробити.

Регулярне тестування і далі буде оплачуватися для людей, що мають підтверджені медичні протипоказання для вакцинації, а також - якщо виникне ситуація, що вакцина не була доступною. 

Міністр охорони здоров’я Арунас Дилкіс перед голосуванням наголосив, що лише достатнє охоплення вакцинацією від коронавірусу дозволить контролювати пандемію, і що саме невакциновані люди зараз під найбільшим ризиком. 

Раніше пропонували, щоб у разі оголошення надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я у зв’язку з епідемією коронавірусу працівники певних професій допускалися на робочі місця лише за наявності щеплення.

Нагадаємо, раніше схожі рішення ухвалили Німеччина, Швейцарія, Франція.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.