Іспанія зафіксувала найвищу інфляцію з 2008 року

Четвер, 21 жовтня 2021, 12:58

У вересні інфляція в Іспанії зросла до рекордних 4%, найвищого рівня з 2008 року, в основному через зростання цін на електроенергію.

Такі дані опублікував Іспанський статистичний інститут (INE), повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Іспанія вжила заходів з обмеження рекордного зростання цін, що спостерігався з травня, шляхом заохочення енергоефективності, нової податкової структури (зниження ПДВ з 21% до 10%) і низки заходів соціального захисту найбільш вразливих верств населення.

Одним з основних заходів було схвалення указу, спрямованого на скорочення рахунків за електроенергію (з особливим акцентом на найбільш уразливих) шляхом зниження рекордних прибутків найбільших електроенергетичних компаній.

Раніше зростання цін на енергоносії призвело до того, що промислові ціни в Іспанії досягли найвищого рівня з травня 1980 року, після того, як в серпні вони підскочили на 18% в річному численні.

Висока інфляція - це проблема не тільки Іспанії. Згідно з даними Євростату, опублікованими в середу, рівень інфляції в єврозоні становив 3,4% і таких цифр в єврозоні не було з 2008 року.

Читайте також: На порозі зимової кризи: чим загрожує Європі рекордне зростання цін на газ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.