Франція готується схвалити історичний закон про захист тварин

Понеділок, 25 жовтня 2021, 08:59

Франція планує заборонити продаж собак і котів у зоомагазинах та використання диких тварин у цирках.

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише RFI.

Відповідної домовленості про умови прийняття закону по боротьбі з жорстоким поводженням з тваринами досягли представники обох палат парламенту на засіданні змішаної погоджувальної комісії.

Автори документа, а також багато зоозахисників, назвали цю довгоочікувану подію "історичною".

Закон повинен заборонити продаж котів і собак в зоомагазинах з 1 січня 2024 року. Це робиться не тільки тому, що умови утримання тварин в магазинах  є надзвичайно несприятливими, а й для того, щоб люди не робили імпульсивних покупок.

Собак і котів, як і раніше, можна буде взяти в притулках, а також придбати на спеціалізованих сайтах, чия робота буде жорсткіше контролюватися.

Читайте також
У Чехії розслідують загибель на фермі понад 70 тварин

Крім того, перед тим, як завести домашню тварину, людина повинна буде отримати відповідний "сертифікат знань" - це повинно допомогти відсіяти вже на "першому етапі" людей, чий спосіб життя або матеріальне становище не дозволяють завести вихованця. У сертифікаті будуть вказані і потреби тварини.

Крім того, забрати тварину можна буде не раніше, ніж через 7 днів після того, як людина, яка отримала сертифікат, вирішить придбати кота або собаку - цей часовий "карантин" повинен відсіяти ще якусь частину з тих, хто імпульсивно приймає і швидко змінює рішення.

Новий закон заборонить і переправлення живих тварин поштою.

Будуть посилені покарання за жорстоке поводження з тваринами. Досі за акт жорстокості щодо тварини, наприклад, якщо її "викидають" на вулицю, порушнику загрожувало до 2 років в'язниці і до 30 тисяч євро штрафу. Скоро за такі дії будуть давати до 5 років в'язниці і до 75 тисяч євро штрафу.

Читайте також
Право на життя: чи може у Європі ветеринар відмовити у лікуванні тварин

Під заборону потрапить "комерційне використання" диких тварин - їх придбання та розведення буде заборонено через 2 роки після вступу закону в силу, а їх "робота" в цирках - через 7 років.

Дресирування вовків і ведмедів потрапить під заборону через 2 роки.

Через 5 років після початку дії закону буде заборонено тримати дельфінів та інших китоподібних в дельфінаріях.

Розведення норок та інших хутрових звірів, які вирощуються "виключно заради хутра", буде заборонено одразу після вступу закону в силу.

Депутати повинні проголосувати за закон 15 листопада, відразу слідом за ними - сенатори.

Як наголошується на сайті уряду, з урахуванням консенсусу, досягнутого на змішаній погоджувальної комісії, "шлях до швидкого ухвалення закону відкритий". Потім його повинен підписати президент.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.