Саакашвілі у першому виступі на суді в Грузії назвав процес проти нього "комедією"

Понеділок, 29 листопада 2021, 13:24

Третій президент Грузії та український політик Михеїл Саакашвілі вперше особисто був присутній на суді у своїй справі в Тбіліському міському суді, де назвав процес проти нього "комедією".

Звернення Саакашвілі цитує портал "Новости-Грузия", пише "Європейська правда".

Як відзначив портал, на слуханні присутній єдиний ЗМІ - Суспільне телебачення Грузії.

Прокуратура Грузії звинувачує Саакашвілі у масовому розгоні протестувальників 7 листопада 2007 року, вторгненні на телеканал "Імеді" та злочинному захопленні майна бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі.

"Я не визнаю прокуратуру і грузинське правосуддя, я тут не для того, щоб бути частиною заздалегідь написаної комедії", - заявив у своєму виступі Саакашвілі.

Він сказав, що його затримання є "дуже великою ганьбою для всіх, хто в цьому бере участь".

"Це найбільше приниження. Весь світ здивований, що я звертаюся до вас через скло, замість того, щоб дати мені можливість пересуватися разом з вами по побудованій мною країні і разом розвивати її. Я перший правитель Грузії після царя Луарсаба, це було 400 років тому, який потрапив у в’язницю", - сказав Саакашвілі.

Він також звернувся українською мовою до громадян України і сказав, що "дуже сумує" за ними.

"Я хочу, щоб ви знали - до мене використовували тортури і нелюдське відношення. Але я тримаюсь. Цього я також навчився в Україні, я дуже вам вдячний", - сказав політик.

Тим часом  біля будівлі Тбіліського міського суду проводять акцію прихильники Саакашвілі, ситуація там напружена і поліція застосовувала перцевий спрей.

Протестувальники кілька разів намагалися перекрити дорогу. Поліція вивела з території кількох людей.

Саакашвілі був затриманий в Грузії 1 жовтня після нелегального прибуття в країну. Він оголосив себе політв'язнем і голодував 50 днів, доки його не перевели до військового шпиталю в Горі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?

"Допомогти європейцям повірити в Європу": чого чекати від нової голови Європарламенту

Вперше євроінституцію очолює представниця Мальти – найменшої країни ЄС. Хто така Роберта Метсола, що вона обіцяє та з чим буде боротися на чолі Європарламенту?

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.