Суд ЄС позбавив топпосадовця ЄЦБ імунітету від кримінального переслідування

Вівторок, 30 листопада 2021, 14:52

Члени Керівної ради Європейського центрального банку не користуються імунітетом від кримінального переслідування за можливі правопорушення, скоєні поза їхніми обов'язками у центральному банку.

Таке рішення ухвалив Суд ЄС, повідомляє "Європейська правда".

В результаті колишній президент Банку Латвії Ілмарс Римшевічс втратив імунітет як член Керівної ради ЄЦБ. Римшевічсу висунуто звинувачення в отриманні хабарів. Колишній голова центрального банку заперечує звинувачення.

Суд ухвалив, що якщо правоохоронні органи дійшли висновку, що поведінка, що розслідується, не була вчинена в офіційній якості керуючого центрального банку, "судовий розгляд проти нього або неї може бути продовжено, оскільки імунітет від судового розгляду не застосовується".

Як зазначає Politico, це рішення особливо уважно відстежуватиметься у Словаччині, де у жовтні керуючому центральним банком Петру Казиміру було пред'явлено звинувачення у хабарництві. Казимір заперечує звинувачення.

ЄЦБ відмовився коментувати рішення

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Путін, НАТО і Саакашвілі: що об'єднує Україну та Грузію в умовах агресії РФ

І окупована частина Грузії, і окупована частина України об'єднані РФ Південним військовим округом. А отже, одразу після атаки на Україну буде атака на Грузію.

Що робити, якщо загубив паспорт за кордоном? Інструкція та лайфхаки

Як повернутися в Україну без паспорта? Цей текст варто прочитати кожному, хто принаймні іноді подорожує за кордон...

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?