В Україну з Франції привезуть оригінал щоденника Пилипа Орлика

Середа, 9 лютого 2022, 09:19

Восени до України прибуде оригінал щоденника українського гетьмана Пилипа Орлика із Франції.

Про це, як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу міністерства закордонних справ, домовились глави МЗС України Дмитро Кулеба та Франції Жан-Ів Ле Дріан.

Експозицію у Національному музеї "Гетьманська столиця" в Батурині на Чернігівщині організують до 350-річчя з дня народження гетьмана.

В Україну зі Швеції вперше привезли оригінал Конституції Пилипа Орлика

"Сподіваюся, що восени унікальний щоденник українського гетьмана вперше за майже 300 років після створення прибуде до незалежної та суверенної Української держави. Це буде історична подія для України", - цитує пресслужба слова міністра Дмитра Кулеби.

Міністр відзначив, що рід Орликів зв’язує Україну та Францію міцними історичними зв’язками, оскільки син гетьмана Григорій Орлик відіграв важливу роль у французькій дипломатії XVIII століття. 

Наразі щоденник зберігається в архіві міністерства Європи та закордонних справ Франції.

Кулеба подякував Швеції за згоду вперше привезти оригінал Конституції Пилипа Орлика в Україну

"Діарій" Пилипа Орлика охоплює кілька років життя гетьмана у вигнанні, описуючи як його особисте життя, так і політичну діяльність. 

Щоденник датується 1720-1733 роками і є важливим історичним джерелом середини XVIII сторіччя.

Нагадаємо, до 30-річчя незалежності України в країну вперше привезли оригінал Конституції Пилипа Орлика, що зберігається у Швеції.

Крім того, в Україну тимчасово привезуть для експонування меч гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, який зберігається у Кракові, до 400-річчя його смерті.

Підписуйтеся на Telegram-канал "Європа тут" з найцікавішим від ЄвроПравди

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: