В Іспанії голову розвідки звільнили через скандал зі шпигунською програмою

Вівторок, 10 травня 2022, 12:47

Директора Національного розвідувального центру Іспанії (CNI) Пас Естебан звільнили після того, як стало відомо, що телефони урядовців зламали за допомогою шпигунської програми Pegasus.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє El Pais.

Уряд призначив Естебан директором CNI 31 січня 2020 року. На той час вона вже була фактично головою цього ключового органу з питань національної безпеки, але лише на тимчасовій основі. Вона перша жінка, яка очолює іспанські спецслужби за всю її історію.

Відхід Естебан відкриває двері, згідно з наміром уряду, до кінця кризи справи Pegasus, однієї з найсерйозніших для іспанського уряду.

Минулого місяця канадська група захисту цифрових прав Citizen Lab заявила, що понад 60 людей, пов’язаних з каталонським сепаратистським рухом, були мішенню шпигунського програмного забезпечення Pegasus, створеного ізраїльською групою NSO.

Це спонукало ліву партію Каталонії, яка виступає за незалежність, ERC, ключового союзника уряду меншості, заявити, що не підтримає його, поки Мадрид не вживе заходів для відновлення довіри.

Уряд Іспанії заявив минулого тижня, що телефони прем'єр-міністра Педро Санчеса та міністра оборони Маргарити Роблес стали мішенню шпигунського програмного забезпечення Pegasus.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: