Європарламент закликав якнайшвидше притягнути до трибуналу режими РФ і Білорусі

Четвер, 19 травня 2022, 14:44

Спеціальний міжнародний трибунал має розслідувати злочини, вчинені російськими лідерами, військовими командирами та їхніми союзниками проти України.

Про це йдеться в резолюції Європарламенту від 19 травня, передає "Європейська правда".

Європарламентарі в цій резолюції закликали ЄС вжити всіх необхідних заходів у міжнародних провадженнях і судах для підтримки переслідування російського та білоруського режимів за воєнні злочини, злочини проти людства, геноцид та агресію, скоєних в Україні.

Ці розслідування та подальше судове переслідування мають стосуватися всього персоналу російських збройних сил і урядовців, причетних до воєнних злочинів.

Крім того, вони просять ЄС підтримати створення спеціального міжнародного трибуналу для покарання за злочини проти України, на який Міжнародний кримінальний суд не має юрисдикції.

Також європарламентарі закликали ЄС якомога швидше надати всі необхідні ресурси, адміністративну, слідчу та матеріально-технічну підтримку для створення цього трибуналу.

Раніше повідомлялось, який суд і як саме може покарати Путіна та Лаврова за злочини в Україні.

Крім того, "Європейська правда" пояснювала, як діятиме міжнародний "трибунал" для російського керівництва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?