Європейському агентству юстиції дадуть більше повноважень у розслідуванні воєнних злочинів

Четвер, 19 травня 2022, 17:49

Депутати Європарламенту підтримали нові правила, які дозволять Євроюсту безпечно зберігати та аналізувати докази, пов’язані з воєнними злочинами, геноцидом та злочинами проти людяності.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомили в пресслужбі Європарламенту.

У четвер Європейський парламент проголосував за продовження мандату Євроюсту, Агентства ЄС зі співробітництва у сфері кримінального правосуддя, 560 голосами "за", 17 "проти", 18  євродепутатів утрималися.

Ці нові повноваження дозволять агентству зберігати та аналізувати докази, пов’язані з воєнними злочинами, геноцидом та злочинами проти людяності. Ці докази можуть включати профілі ДНК, відбитки пальців, фотографії, відео та аудіозаписи.

Згідно з новими правилами, Євроюст може також обробляти дані, пов’язані з цими видами злочинів, і ділитися даними з Міжнародним кримінальним судом (МКС) та іншими міжнародними організаціями, а також органами влади країн-членів ЄС.

Спільна слідча група ЄС, яку підтримує Євроюст, діє в Україні з березня 2022 року. У квітні 2022 року Єврокомісія опублікувала пропозицію продовжити мандат Євроюсту після російського вторгнення в Україну.

Перш ніж новий регламент набуде чинності, він також має бути офіційно прийнятий Радою ЄС.

Як повідомлялося, Європарламент закликав якнайшвидше притягнути до трибуналу режими РФ і Білорусі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: