США заявили про зобов’язання захисту Литви на тлі погроз Росії

Середа, 22 червня 2022, 07:23

Сполучені Штати заявили у вівторок, що вони твердо підтримують Литву та своє зобов'язання НАТО щодо захисту держав-членів після того, як Росія стала погрожувати балтійській країні через транзитні обмеження.

Про це, як пише "Європейська правда", заявив  представник Держдепартаменту Нед Прайс.

"Ми підтримуємо наших союзників по НАТО і ми підтримуємо Литву", - цитує заяву Неда Прайса журналістам агентство AFP.

"Зокрема, наша прихильність до п'ятої статті НАТО - мова про те, що напад на одного означатиме напад на всіх - це зобов'язання з боку Сполучених Штатів є непорушним", - сказав він.

Прайс зазначив, що Сполучені Штати вітають "безпрецедентні економічні заходи", вжиті Литвою та іншими країнами проти Росії у зв'язку з її вторгненням в Україну.

Відповідаючи на запитання про заяви Росії, Прайс сказав, що ми не збираємося спекулювати на російському брязканні зброєю чи російському вихвалянні і "навіть не хочемо давати їм додатковий ефірний час".

Литва оголосила про обмеження залізничного транзиту товарів, що підпадають під санкції ЄС, до Калінінградської області - ізольованого російського анклаву між Литвою та Польщею.

Росія попередила, що обов'язково відповість на "ворожі дії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.