Боррель: Грузія не повинна негативно сприймати відмову ЄС

Четвер, 23 червня 2022, 11:11

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель закликав Грузію не розчаровуватись через ненадання статусу кандидата на вступ та продовжувати виконувати завдання, щоб приєднатись до Євросоюзу.

Про це Боррель сказав, прибувши на саміт лідерів ЄС в Брюсселі у четвер, повідомляє "Європейська правда".

"Це (визнання європейської перспективи. - Ред.) крок вперед для них. Вони не повинні сприймати це у негативний спосіб. Тепер у них є шлях і речі, які вони повинні зробити, графік. Тож це важливий прогрес. Продовжуйте роботу, ви на доброму шляху", - зауважив Жозеп Боррель.

Чому Грузія дружить з Москвою? Що змінила війна?

Грузія подала заявку на вступ до ЄС разом з Україною і Молдовою, однак отримала відмову від Єврокомісії у наданні кандидатського статусу. ЄС погодився офіційно визнати європейську перспективу Грузії.

Остаточне рішення щодо надання статусу буде прийнято Європейською радою у четвер, однак глава Євроради Шарль Мішель вже дав зрозуміти, що кандидатами стануть тільки Україна і Молдова.

У своїх рекомендаціях Єврокомісія прописала для Грузії дуже конкретний перелік реформ, виконання яких дасть можливість претендувати на отримання кандидатства. І от щодо цих реформ оцінки у Грузії радикально різняться.

Читайте детальніше: Держава-не-кандидат: як Грузія переживає відмову ЄС та що буде далі.

Дивіться також відео на цю тему: Чому Грузія дружить з РФ? Чому їй не дали кандидата в ЄС? Пояснюємо, і не тільки про Саакашвілі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.