У Європарламенті відповіли прем’єру Грузії: опозиція благала надати країні статус кандидата

Четвер, 23 червня 2022, 15:05

Депутатки Європейського парламенту Маркета Грегорова та Віола фон Крамон заперечили заяви прем’єр-міністра Грузії Іраклія Гарібашвілі про те, що опозиція нібито блокувала надання статусу кандидата в члени ЄС.

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Пане Гарібашвілі, ви були в Брюсселі? Я вас не бачила. Але я була на зустрічах із представниками опозиції, і майже всі вони благали нас про статус кандидата. Тож не брешіть. Приїжджайте до Брюсселя, і ми поговоримо. Не створюйте проблем, вирішіть їх", – написала Грегорова у Twitter.

Своєю чергою фон Крамон заявила, що навіть зверталася до грузинського прем’єра з проханням про зустріч, але він не відповів.

"Я навіть попросила його особисто зустрітися зі мною під час його перебування у Братиславі. На жаль, відповіді немає. Я дуже шкодую про це, але що ми ще могли зробити?" – зазначила євродепутатка.

Боррель: Грузія не повинна негативно сприймати відмову ЄС

Грузія подала заявку на вступ до ЄС разом з Україною і Молдовою, однак отримала відмову від Єврокомісії у наданні кандидатського статусу. ЄС погодився офіційно визнати європейську перспективу Грузії.

Остаточне рішення щодо надання статусу буде прийнято Європейською радою у четвер, однак глава Євроради Шарль Мішель вже дав зрозуміти, що кандидатами стануть тільки Україна і Молдова.

У своїх рекомендаціях Єврокомісія прописала для Грузії дуже конкретний перелік реформ, виконання яких дасть можливість претендувати на отримання кандидатства. І от щодо цих реформ оцінки у Грузії радикально різняться.

Читайте детальніше: Держава-не-кандидат: як Грузія переживає відмову ЄС та що буде далі.

Дивіться також відео на цю тему: Чому Грузія дружить з РФ? Чому їй не дали кандидата в ЄС? Пояснюємо, і не тільки про Саакашвілі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.