Європарламент закликав ЄС надати Україні статус кандидата на вступ

оновлено
Середа, 8 червня 2022, 20:05

Європарламент підтримав резолюцію із закликом надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС, а також якнайшвидше надавати Україні необхідну зброю.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Deutsche Welle.

Рекомендацію "щодо зовнішньої, безпекової та оборонної політики ЄС після вторгнення РФ до України" схвалили на пленарному засіданні 8 червня. "За" проголосували 438 депутатів, 65 висловились проти і 94 - утрималися. 

Серед іншого, Європарламент рекомендував Раді ЄС надати Україні статус кандидата до ЄС "як чіткий політичний сигнал солідарності з народом України". 

Крім того, Європарламент рекомендував "без зволікань надати зброю у відповідності до потреб, висловлених українською владою, зокрема використовуючи Європейський інструмент підтримки миру та координаційний центр, а також за двосторонніми угодами між державами ЄС і Україною". За цим інструментом Євросоюз вже виділив на зброю для України 2 млрд євро. 

Окрім того, у тексті наголошують на суверенному праві України самій обирати свої альянси без зовнішнього втручання, закликають розслідувати воєнні злочини, скоєні російською армією в Україні, а також закликають ЄС запровадити вторинні санкції щодо організацій і третіх країн, які допомагають Росії обходити санкції. 

"Стратегічною ціллю вільного світу є допомогти Україні у підсумку завдати поразки російському агресору та відновити контроль над її міжнародно визнаною територією", - зазначають у документі. 

ЄС закликають надати Україні "усю необхідну підтримку - обладнання, військову, фінансову, гуманітарну", та зробити якнайбільший внесок у повоєнну відбудову країни. Окремо пропонують створити юридичний інструмент, який дозволив би конфіскувати заарештовані російські активи для використання для репарацій і відбудови України.

Серед рекомендацій щодо внутрішніх процедур ЄС, парламентарі пропонують перейти до схвалення рішень щодо певних питаннях зовнішньої політики кваліфікованою більшістю, а не одностайно, як зараз - зокрема, для схвалення персональних санкцій.

DW зазначає, що соціал-демократи намагалися внести поправку до цього пункту і змінити його на "підірвати здатність РФ загрожувати цілісності сусідніх країн та підривати міжнародну безпеку у майбутньому", але поправку не підтримали. 

Також зберігся початковий текст резолюції, який говорить, що відсутність "адекватної" реакції на "російські агресії проти Грузії у 2008 році та проти України у 2014 році спонукала Росію продовжувати агресивні військові та політичні кампанії, включно з повномасштабним вторгненням в Україну".

Як повідомлялося, за інформацією ЗМІ 9 червня лідери груп Європарламенту очікувано схвалять звернення із закликом до керівництва країн ЄС надати Україні статус кандидата на вступ на червневому саміті блоку. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?