У Швейцарії зареєстрували перші гей-шлюби

П'ятниця, 1 липня 2022, 20:05

У Швейцарії з 1 липня набуло чинності рішення референдуму про легалізацію одностатевих шлюбів, унаслідок чого геї та лесбійки вперше змогли офіційно побратися.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на АР.

Першою парою, яка зареєструвала шлюб, стала Елін та Лора. 19 років тому вони уклали цивільне партнерство, яке для одностатевих пар було легалізоване у Швейцарії з 2007 року.

"Це неймовірна радість, чудовий момент, який зафіксують підручники з історії. Набуває чинності нормальність. Скоро вже набуде поширення шлюб двох людей – хай жінок, чоловіків чи гетеросексуальних пар", – вважає Лора.

До початку липня консервативна Швейцарія з 8,5-мільйонним населенням була серед небагатьох країн Західної Європи, де не були легалізовані одностатеві шлюби – це, зокрема, Греція, Італія, Андорра, Монако і Сан-Марино.

Нагадаємо, у вересні 2021 року понад 64% швейцарців схвалили ініціативу "Шлюб для всіх" майже двома третинами голосів, внаслідок чого Швейцарія стала однією з останніх країн Західної Європи, які легалізували одностатеві шлюби.

З моменту набуття чинності закону про громадянське партнерство в 2007 році одностатеві пари мали багато з тих же прав, що і їх гетеросексуальні пари.

Однак тепер вони зможуть спільно всиновлювати дітей - а не тільки дітей, вихованих одним з них, - в той час як лесбійські пари зможуть отримати доступ до донорства сперми і запліднення з медичною допомогою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: