Словенія до кінця літа домовиться з Німеччиною про передання Україні радянської зброї

Вівторок, 12 липня 2022, 19:48

Прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб заявив, що до кінця літа розраховує укласти з Німеччиною угоду про передання Україні озброєння радянського зразка.

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Що стосується кругового обміну зброєю, цей процес, на жаль, затягнувся через зміну уряду в нашій країні. Але ми рішуче за це взялися і вже передали Україні деякі танки. Для нас ці розмови не заборонені. Навіть навпаки. Ми прискоримо цей процес", – сказав Голоб на пресконференції в Берліні у вівторок.

Про угоду з обміну зброєю між Німеччиною і Словенією стало відомо ще наприкінці квітня. Згідно з нею, Словенія мала надати Україні танки Т-72 радянського виробництва, а натомість отримати більш сучасну німецьку військову техніку.

Але пізніше партія тодішнього прем’єра Словенії Янеза Янші програла вибори, і про угоду публічно не згадувалося. Через кілька тижнів було сформовано новий уряд на чолі з Робертом Голобом.

Водночас у травні Spiegel писав, що Німеччина не змогла пообіцяти Словенії сучасної техніки, яку та просила – зокрема танки Leopard, натомість пропонуючи бронетранспортери Fuchs. Але Любляна не погодилася на такі умови.

Наприкінці червня міністр оборони Словенії Мар'ян Шарець заявив, що Любляна поставила в Україну автомати Калашникова, шоломи, бронежилети та 35 БМП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.