Іспанія запровадить тимчасові податки на банки й енергокомпанії для боротьби з інфляцією

Вівторок, 12 липня 2022, 21:51

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес у вівторок оголосив про запровадження "надзвичайних і тимчасових" податків для банків і енергетичних компаній на тлі зростання цін і вартості комунальних послуг.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Europa Press.

Нові податки стосуватимуться банків і великих підприємств, які виробляють електрику, газ і нафту з обігом понад мільярд євро на рік. Передбачається, що закони для закріплення податків набудуть чинності з 2023 року.

Планується, що податок для енергокомпаній діятиме два роки й принесе до бюджету до чотирьох мільярдів євро, а податок на банки – ще три мільярди доларів за цей же час.

Крім того, уряд Іспанії з вересня по грудень зробить безкоштовними проїзні на приміські поїзди й запровадить знижки для проїзних для міського транспорту, а учням віком від 16 років – виплатить по 100 євро.

Економіка Іспанії зазнала втрат через війну в Україні, зростання інфляції та цін на енергоресурси, а також високий рівень безробіття. Минулого місяця іспанський уряд виділив понад дев'ять мільярдів євро на соціальну допомогу.

Як повідомлялося, інфляція в Іспанії зросла на 1,5% в червні і закрилася на рівні 10,2% у річному обчисленні, що є найвищим рівнем з 1985 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: