Президент Естонії допустив необхідність відставки прем'єрки Каллас

Середа, 6 липня 2022, 14:53

Президент Естонії Алар Каріс вважає, що тривалі коаліційні переговори можуть бути припинені, якщо прем'єр-міністр Кая Каллас подасть у відставку або їй буде виражений вотум недовіри.

Про це Каріс розповів у інтерв’ю Postimees, пише "Європейська правда".

У разі відставки Каллас президент міг би запропонувати комусь іншому сформувати уряд чи розглянути можливість проведення позачергових виборів. 

Водночас Каріс не підтримує позачергові вибори і сподівається, що нинішній можливий урядовий союз все-таки зможе домовитися.

Кая Каллас запропонувала президенту Алару Карісу відкликати усіх сімох міністрів від Центристської партії та ініціювала перемовини про нову коаліцію понад місяць тому 3 червня. 

За її словами, "останньою краплею" стало те, що коаліційні партнери не підтримали у парламенті заздалегідь погоджений проєкт про переведення початкової освіти на естонську мову. 

Правляча коаліція реформістів та центристів працювала з кінця січня 2021 року. Кожна партія мала в уряді по сім портфелів. 

Коаліційні переговори Партії реформ, партії "Вітчизна" та соціал-демократів тривають з 13 червня.

Між тим, напередодні стало відомо, що під час останньої серії коаліційних перемовин політичні партії досягли більшого прогресу за базовими питаннями.

Детальніше на цю тему - у статті: Позбутися друзів Росії та зберегти уряд: як Естонія долає політичну кризу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?

Прискорення євроінтеграції: чого чекати українському бізнесу

Чи зможуть приватні та державні компанії "встигнути" за впровадженням посилених вимог і європейських стандартів? 

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.