Фінляндія ухвалила закони для посилення безпеки на кордоні з Росією

Четвер, 7 липня 2022, 11:32

Парламент Фінляндії у четвер затвердив законопроєкт, який дозволить зводити загородження на кордоні з Росією.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомило агентство Reuters.

Законопроєкт був ухвалений кваліфікованою більшістю на тлі побоювань, що Росія може вжити заходів у відповідь у зв'язку з планами Фінляндії приєднатися до НАТО.

Президент Фінляндії затвердив передачу Україні оборонної допомоги на понад 20 млн євро

Закон також дозволить уряду ухвалити рішення про будівництво парканів або інших бар'єрів на кордоні та надсилати всі заяви про надання притулку в один або кілька прикордонних пунктів, таких як аеропорт.

Фінляндія має давню історію воєн із Росією, хоча в цей час вкрита лісом прикордонна зона між двома країнами позначена лише знаками та пластиковими смугами на більшій частині її 1300-кілометрової протяжності.

Раніше повідомлялося, що Фінляндія планує прикордонні загородження для зон підвищеного ризику та критичних зон – таких як пункти перетину кордону та території поряд із ними.

Фінляндія та Швеція подали заявки на вступ до НАТО 18 травня, після трьох місяців війни Росії проти України. Запрошення обох країн до Альянсу затвердили на саміті у Мадриді в червні.

Детальніше про це - у статті НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.