Шведський телеканал виправдовувався за сюжет із Херсона, де люди "раділи" громадянству РФ

Четвер, 4 серпня 2022, 17:17

Шведський суспільний мовник SVT був змушений виправдовуватися через сюжет про роздачу російських паспортів в окупованому Херсоні, який глядачі розкритикували як однобокий і такий, що підігрує російській пропаганді.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Сюжет під назвою "Український контрнаступ після ракетного обстрілу" вийшов на SVT ще 28 липня. Спершу ведуча розповідає про спроби України деокупувати Херсон, після чого показують кадри авторства Reuters, як кілька людей приймають громадянство РФ.

Цей процес люди коментують словами "Просто сльози на очах", "Щаслива, дякую". Ведуча не пояснює, який стосунок отримання громадянства РФ має до теми контрнаступу українських сил, але підкреслює, що отримати російський паспорт зібралась "невелика група" українців.

До наглядової ради радіо і телебачення Швеції надійшло щонайменше 25 заявок зі скаргами на сюжет. В одному стверджується, що він "поширює російську пропаганду під час війни, що навряд чи сумісне із журналістською етикою".

Поліція Відня стала на захист участі пропагандистів РФ у семінарі для поліцейських про війну в Україні

В іншій скарзі зазначається, що Херсон називають "підконтрольним Росії" містом, тоді як насправді він окупований, а всі кадри нібито з Херсона "просякнуті російською пропагандою". Кілька критичних матеріалів вийшли і у шведських ЗМІ.

Ще 1 серпня SVT опублікувало на своєму сайті коментар керівниці новинної служби Шарлотти Фриборґ. Вона стверджує, що матеріал не є російською пропагандою, оскільки його знімала на місці команда Reuters, які "могли фіксувати все що хотіли без нагляду з боку російських військових".

"Але, оскільки матеріал викликає питання, ми мали чітко зазначити джерело", – визнає Фриборґ і додає, що херсонці, які вирішили отримати російський паспорт – "зображення з війни в Україні", але воно потребувало більшого контексту.

"Приміром, нічого не було сказано про те, скільки жителів Херсона захотіли стати громадянами Росії, які в них для цього були причини, або ж навіщо Росії роздавати паспорти. Ми мали б дати глядачам більше контексту", – йдеться у заяві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".