В Іспанії вперше підтвердили смерть дітей від гострого гепатиту

П'ятниця, 5 серпня 2022, 19:24

Міністерство охорони здоров’я Іспанії в четвер підтвердило перші в країні дві смерті дітей від гострого гепатиту невідомого походження – обоє померли після операції з пересадження печінки.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Publico.

За даними іспанського МОЗ, із 46 випадків дитячого гепатиту, виявлених у країні, три вимагали трансплантації печінки. У результаті померли 15-місячне немовля і шестирічний хлопчик.

Зважаючи на серйозність ситуації, Центр координації медичних оповіщень та надзвичайних ситуацій розпочав розслідування обох випадків.

Водночас там додають, що незвичайного зростання захворюваності на гепатит серед дітей не спостерігають – воно відповідає показникам попередніх років.

Станом на 28 липня було зафіксовано 507 випадків гострого гепатиту серед дітей у 21 країні Європи, з них 273 – у Великій Британії. У США випадків хвороби – щонайменше 180.

Лікарі досі не можуть встановити причини виникнення гепатиту в дітей. Однією з найбільш імовірних причин називають хворобу шлунка, яка, як відомо, не викликає проблем з печінкою у здорових дітей.

Раніше міністерство охорони здоров’я Іспанії підтвердило другу за два дні смерть людини, пов’язану з мавпячою віспою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.