Прем’єр Польщі: Україна давала відсіч ворогу швидше, ніж німці приймали рішення

Субота, 10 вересня 2022, 11:27

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розкритикував Німеччину  за зволікання з поставками зброї Україні і повільну відмову від російських енергоносіїв.

Про це, як пише "Європейська правда", він сказав в інтерв’ю Spiegel.

"Стає очевидним, що енергетична політика Німеччини, якою завжди хвалився Берлін, у руїнах. Відмова від вугільної та атомної енергетики була передчасною, про будівництво Північного потоку 1 і 2 і пов’язану з цим залежність від Росії навіть говорити не доводиться. Політика Німеччини завдала величезної шкоди Європі" - сказав Моравецький.

Він також розкришував позицію Німеччини у перші місяці російського вторгнення.

"Ми з самого початку були впевнені, що Україна бореться не просто за власне виживання, а за свободу Європи. Якщо Україна впаде, це буде лише питанням часу, коли Путін атакує наступну країну. Для поляків було прикро те, що німці так пізно усвідомили свої помилки в енергетичній політиці. Путін використовує трубопроводи як зброю, для нього енергетична політика є інструментом ведення війни. Україна давала відсіч ворогу швидше, ніж німці приймали рішення"  - заявив прем’єр Польщі.

"Польща вже поставила зброї на понад два мільярди доларів, 300 танків та іншу важку техніку. Коливання, бездіяльність Берліна серйозно ставлять під сумнів цінність союзу з Німеччиною. І не тільки ми це говоримо. Я також чую це від низки інших голів урядів у Європі" - наголосив він.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час візиту до Києва у п’ятницю обговорив із президентами України та Латвії Володимиром Зеленським і Егілсом Левітсом створення хабу для ремонту української військової техніки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.