У Польщі набули чинності чергові обмеження в’їзду росіян

Понеділок, 26 вересня 2022, 11:38

У понеділок набули чинності чергові обмеження на в'їзд до Польщі для росіян - проблеми виникнуть у громадян цієї країни, які подорожують літаком чи кораблем.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє RMF24.

Тиждень тому Польща, Литва, Латвія та Естонія заборонили росіянам в'їзд наземним транспортом через зовнішній кордон з економічною, спортивною, туристичною або культурною метою.

На підставі цього рішення минулого тижня було відмовлено у в'їзді 54 росіянам.

З 26 вересня також обмежено можливість "в'їзду через повітряні та морські пункти пропуску" для громадян Російської Федерації.

У МВС Польщі пояснили, що "тільки широкі, жорсткі санкції можуть завдати рішучого удару по режиму Владіміра Путіна".

Нові обмеження не означають повної заборони на в'їзд для росіян. Винятки, узгоджені Польщею та країнами Балтії, які мають на меті, серед іншого, подальшу підтримку опонентів Путіна, залишаються в силі. Виняток становлять дисиденти, гуманітарні випадки, а також власники посвідок на проживання, водії транспорту та члени дипломатичних місій.

Наразі росіяни мають проблеми з в'їздом до Шенгенської зони. У середині вересня ЄС призупинив дію угоди про спрощення оформлення віз, що подовжує процес отримання віз, а також збільшує плату за це. Деякі країни, такі як Польща, взагалі призупинили видачу туристичних віз росіянам.

Нагадаємо, 21 вересня Путін оголосив "часткову мобілізацію" з метою призову 300 тисяч резервістів для війни з Україною. Заява Кремля призвела до того, що багато росіян вирішили втекти з країни, щоб уникнути призову. В ЄС тривають дебати щодо того, чи слід допускати громадян РФ, які ухиляються від мобілізації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.