Проти місцевої влади Бельгії позиваються через недостатню боротьбу із забрудненням повітря

Понеділок, 24 жовтня 2022, 18:20

Дев’ять громадян Бельгії в понеділок подали колективний позов проти влади земель Фландрія і Валлонія та міської влади Брюсселя з вимогою захистити їхнє право "дихати чистим і здоровим повітрям".

Як пише "Європейська правда", про це повідомила неурядова організація ClientEarth, яка надає організаційну підтримку позивачам.

Позивачі стверджують, що бельгійська влада, яка не змінила законодавство для більшої боротьби із забрудненням повітря, наражає людей на небезпеку – ті будуть вдихати повітря з концентрацією шкідливих частинок, що вчетверо перевищує норму.

"Позивачі стверджують, що бездіяльність влади порушує їхнє основоположне право дихати чистим і здоровим повітрям і піддає невиправданому ризику їхнє здоров'я та здоров'я їхніх дітей", – зазначають у ClientEarth.

Уряд Франції оштрафували на рекордні 20 млн євро через забруднення повітря

У позовах вони вимагають перегляду й посилення законодавства в частині поліпшення якості повітря відповідно до останніх стандартів Всесвітньої організації охорони здоров’я, а також кращого інформування з боку уряду про ризики для здоров’я, пов’язані із забрудненням повітря.

Нагадаємо, у вересні аналогічний позов проти федерального уряду Німеччини подали семеро німецьких громадян.

У травні Суд ЄС ухвалив, що держави можна притягати до відповідальності за наслідки для здоров’я, спричинені забрудненням повітря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.